افزونه وردپرس بررسی لینک شکسته یا پیوند خراب برای جلوگیری از خطا ۴۰۴

یکی از نکاتی که در سئو و بهینه سازی سایت باید به صورت مداوم بر آن نظارت داشت لینکهای داخلی و خارجی می باشد. معمولا در هنگام نوشتن مطلب به پستهای مرتبط دیگر منتشر شده در سایت لینک می دهیم تا بازدیدکنندگان را از وجود چنین مطلبی آگاه کنیم و از آنان بخواهیم مطالب دیگر سایت را نیز مطالعه کنند و یا در بخش دیدگاه در پاسخ به سوال کاربر پیوند مطلب را قرار می دهیم در چنین حالتی با گذشت زمان و زیاد شدن مطالب ممکن است با ویرایش یا حذف مطلب لینک شکسته و در نهایت خطای ۴۰۴ بوجود آید. برای رفع این مشکل نیاز به نظارت مداوم بر روی لینکهای سایت است که می توانیم از افزونه وردپرس بررسی لینک شکسته یا پیوند خراب استفاده کنیم. در این مطلب از روناک وب چند افزونه کارآمد برای اطلاع رسانی از بخش دقیق دارای لینک شکسته ۴۰۴ معرفی می شود که امکان تصحیح سریع لینکها را برای مدیر سایت ایجاد می کند، پس تا انتها همراه روناک وب باشید.

افزونه وردپرس بررسی لینک شکسته یا پیوند خراب برای جلوگیری از خطا 404

افزونه وردپرس بررسی لینک شکسته

اولین افزونه Broken Link Checker نام دارد این پلاگین از محبوب ترین افزونه های اطلاع رسانی ایجاد لینک شکسته در وردپرس می باشد که در تمام مطالب، برگه ها و پست تایپ های موجود در سایت به دنبال لینک شکسته متنی یا تصویر می گردد و در نهایت نتیجه را به مدیر سایت اطلاع می دهد. از امکانات آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مانیتور تمام بخشهای سایت برای شناسایی لینک شکسته یا ریدایرکت شده
  • شناسایی پیوندهای از کار افتاده در بخش ادرس سایت فرد نظر دهنده
  • شناسایی تصاویر لود نشده دارای آدرس دهی مشکل دار
  • اطلاع رسانی مدیر از طریق ایمیل یا نمایش در داشبورد وردپرس
  • امکان جستجو و فیلتر کردن لینکها بر اساس anchor text
  • پشتیبانی از زبان فارسی
  • و …

دومین افزونه Broken Link Manager نام دارد این پلاگین نیز کاربرد و امکانات مشابهی در تشخیص و نمایش محل وجود خطای ۴۰۴ دارد و تنها تفاوت دو افزونه در رابط کاربری و گرافیک ظاهری آنها می باشد. از امکانات افزونه می توان به نمایش آمار تمام لینکهای موجود (تمام پیوندها، لینک شکسته، پیوند اصلاح شده و …) در سایت، قابلیت افزودن لینک به فهرست و … اشاره کرد.

پیش از این در روناک وب چندین افزونه ریدایرکت وردپرس را معرفی کردیم که می توانید برای اصلاح خطاهای ۴۰۴ و لینکهای شکسته از آنها استفاده کنید.

802 بازدید ۶ نظر
خیلی خوشم اومد.
به نظر من !!!

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد

با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی روناک وب از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!