افزونه Capability Manager Enhanced

برچسبها:

افزونه Capability Manager Enhanced

توضیح مختصر:

Capability Manager Enhanced یک راه ساده برای مدیریت تعاریف نقش وردپرس (Subscriber، Editor، و غیره) را فراهم می کند. قابلیت های هر نقش را مشاهده یا تغییر دهید، نقش های جدیدی را اضافه کنید، نقش های موجود را به صورت های جدید کپی کنید و قابلیت های جدیدی را به نقش های موجود اضافه کنید. در حال حاضر  توانایی و نقش شبکه را پشتیبانی می کند.

 

با سلام خدمت دوستان و همراهان همیشگی گروه طراحی وبسایت روناک وب در این بخش از آموزش می خوام شمار رو با نحوه تعیین کردن وظایف ادمین ها آشنا کنم به طور مثال یک وبسایت دارای ادمین های مختلف از جمله مدیر کل ویرایشگر و غیره است چطور برای هر یک از ادمین ها می توان وظایف منحصر به فردی را تعیین کرد.

خوب شما افزونه را از مخزن وردپرس نصب و فعال کنید حال اگر به منوی وردپرس بخش کاربران مراجعه کنید می بینید که این افزونه به لیست اضافه شده است.حالا باید شما تعدادی کاربر به لیست کاربران خود با وظایف  مختلفی اضافه کنید یا از قبل اضافه کرده باشید.به قسمت capabilities رفته و صفحه مربوط به ان را باز کنید.همانطور که در عکس زیر نیز ملاحظه می کنید.نقش مورد نظر را انتخاب کنید یا نقش جدیدی برای کاربران اضافه نمایید(Create New Role)نامی برای وظیفه مورد نظر در قسمت add capability  در نظر بگیرید.حل در قسمت سمت راست صفحه می توانید وظایفی را که مورد نظرتان هست را اضافه نمایید.

افزونه Capability Manager Enhanced

در بخش editing capabilities:

می توان محدوده  ویرایش پست ها برگه ها دسته ها و برچسب ها را تعیین نمود

مدیریت(manage) ویرایش(edit) انتصاب (assign)  دسته ها برچسب ها

ویرایش (Edit)،ویرایش دیگران(Edit others)،انتشار(publish)،ویرایش منتشر شده(edit published) ،ویرایش خصوصی (edit private)دربخش برگه ها و نوشته ها

در بخش deletion  capabilities : محدوده دسترسی کاربران جهت پاک کردن نوشته ها برگه ها و … را مشخص نمود

در بخش reading: می توان مشخص نمود به نوشته ها یا برگه ها دسترسی داشته باشند یا نداشته باشند

در بخش other wordpress core capabilities  می توان تعیین نمود که کاربر مورد نظر به کدام از بخش های مشخص شده دسترسی داشته باشد

مدیریت نقش نیز می تواند منتقل شود:

فقط کاربران با ‘manage_capabilities’ می توانند آنها را مدیریت کنند. این قابلیت در زمان نصب ایجاد شده و به Administrators اختصاص دارد.

نقش مدیر را نمی توان حذف کرد.

غیر مدیران فقط می توانند نقش ها یا کاربران را با قابلیت های مشابه یا پایین تر مدیریت کنند.

554 بازدید بدون نظر
خیلی خوشم اومد.
به نظر من !!!

کد امنیتی: *

با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی روناک وب از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!