نوفالو کردن لینک خروجی مطالب وردپرس nofollow با کد و افزونه

همینطور که می دانید یکی از اصول سئو و بهینه سازی محتوا در وب سایت استفاده از لینک خروجی مرتبط در متن مطلب می باشد به عنوان مثال اگر مشغول نوشتن پستی هستیم که مرتبط با موضوع فعالیت سایت معتبر و مرجع می باشد می توانیم با دادن پیوند خروجی به آن سایت ارزش و رتبه مطلب را بالا ببریم همچنین می توانیم با لینک کردن مطالب مرتبط سایت مان باعث تولید لینکهای داخلی شویم. اگر برای افزایش اعتبار نوشته ها به سایت های مرتبط و مرجع دیگر لینک داده اید می توانید با استفاده از کد و افزونه نوفالو کردن لینک خروجی مطالب وردپرس تاثیر بک لینک ارسالی از سایت تان را کمتر کنید. لینکها در خاصیت rel دو مقدار معمول فالو follow و نوفالو nofollow را می گیرند که برای فهماندن دنبال کردن و یا دنبال نکردن پیوند به موتورهای جستجو استفاده می شوند و می توان با بکارگیری صحیح آن میزان لینکهای خروجی از صفحه وب را کنترل کرد. در این مطلب از روناک وب افزونه وردپرس و کد نوفالو کردن خودکار لینکهای خروجی مطالب آموزش داده می شود پس تا پایان همراه ما باشید.

نوفالو کردن لینک خروجی مطالب وردپرس nofollow با کد و افزونه

افزونه و کد نوفالو کردن لینک خروجی مطالب وردپرس

برای افزودن تگ نوفالو پلاگینهای زیادی وجود دارد که تقریبا تمام آنها عملکرد یکسانی دارند به همین دلیل به معرفی برترین افزونه نوفالو وردپرس یعنی Ultimate Nofollow می پردازیم. این پلاگین دارای امکانات کافی برای ایجاد rel=nofollow در لینکهای خروجی از مطالب می باشد. پس از نصب و فعال سازی افزونه گزینه ای با نام Add rel=”nofollow” to link در زیر چک باکس نمایش پیوند در پنجره/زبانه تازه از بخش گذاشتن/ویرایش پیوند ویرایشگر متنی افزوده می شود که می توان با فعال کردن آن لینکهای خروجی رو نو فالو کرد همچنین امکان نوفالو کردن لینکهای موجود در دیدگاه های وردپرس نیز وجود دارد حتی می توان تمام پیوندهای موجود در سایت را no follow کرد. صفحه افزونه در مخزن وردپرس

برای نوفالو کردن لینک خروجی مطالب وردپرس می توانید الاوه بر افزونه از کد زیر نیز استفاده کنید از مزایای کد می توان به افزودن تگ no follow به صورت خودکار به تمام لینکهای خروجی مطالب قدیمی و جدید اشاره کرد. لازم به ذکر است که پس از کپی کد مورد نظر در فایل فانکشن قالب functions.php و ذخیره آن هیچگونه تغییری در بخش گذاشتن پیوند ویرایشگر متنی وردپرس ایجاد نمی شود و تمام مراحل اتوماتیک انجام می شوند.

add_filter('the_content', 'my_nofollow');
add_filter('the_excerpt', 'my_nofollow');
function my_nofollow($content) {
  return preg_replace_callback('/<a[^>]+/', 'my_nofollow_callback', $content);
}
function my_nofollow_callback($matches) {
  $link = $matches[0];
  $site_link = get_bloginfo('url');
  if (strpos($link, 'rel') === false) {
    $link = preg_replace("%(href=\S(?!$site_link))%i", 'rel="nofollow" $1', $link);
  } elseif (preg_match("%href=\S(?!$site_link)%i", $link)) {
    $link = preg_replace('/rel=\S(?!nofollow)\S*/i', 'rel="nofollow"', $link);
  }
  return $link;
}
1,622 بازدید ۵ نظر
خیلی خوشم اومد.
به نظر من !!!
 1. مرتضی می گه:
  ۰۰:۲۰ مورخه ۳۰ شهریور ۹۵

  مرسی
  خیلی بدردم خورد

 2. مینا می گه:
  ۰۶:۵۷ مورخه ۱۴ مهر ۹۵

  دمتون گرررررم
  عاااالی بودددد
  ممنوووون

 3. تنور می گه:
  ۱۸:۰۸ مورخه ۱۲ دی ۹۵

  راه حل دوم با استفاده از کد عالی بود
  ممنون

 4. اسم پسرانه می گه:
  ۰۰:۳۸ مورخه ۱۴ دی ۹۵

  بسیار عالی
  کارمو راه انداخت ممنون

کد امنیتی: *

با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی روناک وب از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!