کد جاوا لینک برگشت به صفحه قبل در طراحی سایت

احتمالا در برخی از سایتها دکمه هایی برای برگشت به صفحه یا مطلب قبل را مشاهده کرده اید که با کلیک بر روی آن می توان به نوشته قبلی که در حال مشاهده ان بودیم مراجعه کنیم اکثر این دکمه ها براحتی توسط کدهای جاوا و جی کوئری ایجاد می شوند در این مطلب قصد داریم تا کد جاوا لینک برگشت به صفحه قبل در طراحی سایت را معرفی نماییم پس تا پایان همراه روناک وب باشید.

کد جاوا لینک برگشت به صفحه قبل در طراحی سایت

کد جاوا لینک برگشت به صفحه قبل

یکی از مزایای استفاده از کد به جای افزونه در طراحی سایت کاربرد وسیع آن و عدم وابستگی به سیستم های مدیریت محتوا می باشد یعنی می توانید کدها را در وبلاگ ، سیستم های مدیریت محتوای وردپرس ، جوملا ، دروپال و … تنها با قرار دادن کد در محل مورد نظر مورد استفاده قرار دهید اگر می خواهید به جای استفاده از افزونه برگشت به نوشته قبلی از کد جاوا لینک برگشت به صفحه قبل استفاده کنید تنها کافی است کد زیر را در محل مورد نظر قرار دهید و برای آن شیوه نامه (style) بنویسید.

<button onclick="goBack()">بازگشت به صفحه قبل</button>
<script>
function goBack() {
    window.history.back();
}
</script>

در توضیح کد بالا می توان گفت با استفاده از رویداد onclick متد history.back جاوا اسکریپت را فراخوانی میکنیم به این ترتیب با کلیک بر روی دکمه بازگشت به صفحه قبل متد history.back در مرورگر اجرا شده که با مراجعه به history مرورگر مطلب قبلی که مورد بازدید قرار داده ایم را دوباره بارگذاری می کند.

4,796 بازدید ۲ نظر
خیلی خوشم اومد.
به نظر من !!!
 1. فرزاد می گه:
  18:23 مورخه 19 فوریه 18

  خیلی مفید بود این مطلب.ممنون

 2. امیر می گه:
  11:09 مورخه 20 سپتامبر 20

  سلام و عرض ادب
  من میخوام رنگ دکمه رو عوض کنم چجوری می تونم؟

کد امنیتی: *

با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی روناک وب از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!