فرم جستجو ووکامرس و وردپرس با امکان انتخاب دسته بندی موضوعی

احتمالا در برخی فروشگاه های اینترنتی قابلیت انتخاب دسته بندی موضوعی فروشگاه در فرم جستجو را مشاهده کرده اید، در این حالت کاربر میتواند علاوه بر متن با استفاده از منوی کشویی دسته ای که فکر میکند محصول مورد نظر در آن وجود دارد را نیز انتخاب کند و سریعتر به کالای دلخواهش برسد. اگر از wordpress برای طراحی سایت فروشگاه تان استفاده کرده اید چنین قابلیتی را میتوان علاوه بر جستجو وردپرس در فرم سرچ افزونه فروشگاهی ووکامرس نیز ایجاد کرد برای این منظور تا انتهای آموزش افزودن فرم جستجو ووکامرس و وردپرس با امکان انتخاب دسته بندی موضوعی سایت با روناک وب همراه باشید.

فرم جستجو ووکامرس و وردپرس با امکان انتخاب دسته بندی موضوعی

کد فرم جستجو ووکامرس با انتخاب دسته موضوعی فروشگاه

پیش از این در روناک وب افزونه جستجو پیشرفته ووکامرس را معرفی کرده ایم که امکان ایجاد تفکیک قیمت و جستجو در برچسب و ویژگی های محصولات را دارا بود اکنون میخواهیم توسط کد فرم جستجو ووکامرس با امکان انتخاب دسته محصولات را ایجاد کنیم، برای اینکار کد زیر را در محل مورد نظر از قالب وردپرس قرار دهید. پیشنهاد میکنیم در سربرگ (هدر) پوسته فرم را قرار دهید.

<form id="searches" method="get" action="<?php bloginfo('url'); ?>"><fieldset>
<select name="product_cat" id="cat" class="postform"><option value=''>تمام دسته ها</option>
<?php $product_categories = get_terms( 'product_cat', $args );
foreach( $product_categories as $cat ) {
echo '<option value="'. $cat->slug .'">' . $cat->name . '</option>';} ?>
</select>
<input id="lsds" type="text" name="s" value="<?php echo get_search_query(); ?>" placeholder="<?php echo esc_attr_x( 'نام محصول مورد نظر ...', 'placeholder', 'woocommerce' ); ?>" maxlength="50" required="required"/>
<input type="hidden" name="post_type" value="product" />
<input class="searchsubmit" id="searchsubmit" type="submit" value="بگرد" /></fieldset></form> 

کد فرم جستجو وردپرس با امکان انتخاب دسته بندی

برای افزودن دسته بندی به کد جستجو وردپرس به شکلی که بازدیدکننده بتواند از لیست کشویی دسته های خود سایت وردپرسی را انتخاب و فرایند جستجو را به دسته دلخواه محدود کند میتوانید از کد زیر در هنگام طراحی قالب وردپرس استفاده کنید. در کد زیر با استفاده از تابع wp_dropdown_categories موضوعات سایت را به فرم جستجو اضافه میکنیم.

<form id="searches" method="get" action="<?php bloginfo('url'); ?>">
<input id="lsds" class="meta searchfield" type="text" onblur="if (this.value == '') {this.value = 'جستجو';}" onfocus="if (this.value == 'جستجو') {this.value = '';}" name="s" value="جستجو">
<?php wp_dropdown_categories( 'show_option_all=همه ی دسته ها' ); ?>
<input class="searchsubmit" type="submit" value="بگرد"></form>
1,951 بازدید بدون نظر
خیلی خوشم اومد.
به نظر من !!!

کد امنیتی: *

با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی روناک وب از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!