کد نمایش مطالب دارای برچسب دلخواه در وردپرس

همینطور که می دانید وردپرس نیز مانند تمام سیستم های مدیریت محتوای دیگر امکان استفاده از برچسب برای مطالب را فراهم می کند تا بتوانید تعدادی تگ مرتبط با موضوع پست تان برای هر نوشته بنویسید. هرچند مدتی است که موتورهای جستجوگر مانند گوگل اعلام کرده اند که دیگر برچسبها تاثیری در رتبه و دریافت ورودی از آنها را ندارند اما در وب فارسی هنوز شاهد پیشرفت سایتهایی هستیم که به تعداد زیاد از تگ در هر مطلب استفاده می کنند. در این مطلب از روناک وب قصد معرفی کد نمایش مطالب دارای برچسب دلخواه در وردپرس را داریم تا بتوانید در کدنویسی و طراحی قالب وردپرس وب سایت تان از آن برای ایجاد بخشهای متفاوت و دلخواه استفاده نمایید، پس تا پایان همراه ما باشید.

کد نمایش مطالب دارای برچسب دلخواه در وردپرس

کوئری و کد نمایش مطالب دارای برچسب خاص در وردپرس

پیش از این کد نمایش مطالب دسته خاص در وردپرس را معرفی کرده بودیم حال اگر می خواهید در بخشی از پوسته سایت آخرین و جدیدترین مطالب یا نوشته های تصادفی و اتفاقی دارای برچسب خاص را نمایش دهید می توانید از کوئری زیر استفاده نمایید. در این مثال می خواهیم آخرین مطالب دارای برچسب وردپرس را نمایش دهیم که می توانید با تغییر متغییر tag به نام تگ مورد نظر از آن استفاده نمایید. اگر قصد نمایش مطالب به صورت تصادفی را دارید باید مقدار متغییر orderby را برابر با rand قرار دهید.

<ul>
<?php 
$my_custom_query= new WP_Query(array(
'post_type' => 'post',
'post_status' => 'publish',
'tag'	=>	'وردپرس',
'order' => 'DESC',
'orderby' => 'ID',
'posts_per_page' =>'10'
));
if($my_custom_query->have_posts()) : while($my_custom_query->have_posts()) : $my_custom_query->the_post(); ?> 
<li><a target="_blank" href="<?php the_permalink();?>"><?php the_title(); ?></a></li>
<?php endwhile; endif; wp_reset_query(); ?>
</ul>

در مثال بالا تنها عنوان و لینک مطلب نمایش داده می شود که می توانید با تغییر توابعی که داخل تگ li لیست قرار دارند امکانات بیشتری به کوئری اضافه کنید وبا اختصاص دادن استایل css مناسب با پوسته وردپرس تان آنرا زیباتر کنید.

2,576 بازدید ۴ نظر
خیلی خوشم اومد.
به نظر من !!!
 1. فارسی مدیا می گه:
  23:09 مورخه 26 ژوئن 16

  سلام
  من می خوام بجای اون اسم تگ عنوان صفحه ی سایتم رو قرار بدم یعنی اگه صفحه ای به نام test منتشر کردم اون مطالبی که برچسب آهنگ ها test هست رو نشون بده …
  امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشید !
  ممنونم
  منتظر پاسختون هستم

  • روناک وب می گه:
   23:37 مورخه 26 ژوئن 16

   سلام، دقیق متوجه نشدم چرا میخایین همچین کاری انجام بدین اما با ویرایش همین کوئری احتمالا بتونید به خواسته تون برسید. توی بخشی که کلمه برچسب وارد میشه باید از تابع عنوان استفاده کنید.

 2. فارسی مدیا می گه:
  23:44 مورخه 26 ژوئن 16

  میشه بیشتر راهنمایی کنید. من الان به جای کلمه وردپرس تابع عنوان رو قرار دادم ولی مشکل داره !
  ممنون از پاسخ سریعتون 🙂

  • روناک وب می گه:
   23:50 مورخه 26 ژوئن 16

   همینطور که فکر میکردم به این راحتیا نیست و کار زیاد داره. توی سایتهای منبع و با کلیدواژه های انگلیسی جستجو کنید ممکنه یکی مثل خودتون از بلاد فرنگ خواسته باشه چنین کاری انجام بده و نتیجه گرفته باشه 🙂

کد امنیتی: *

با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی روناک وب از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!