کد دسته بندی وردپرس با تعداد نوشته هر موضوع روبروی دسته

احتمالا در برخی از سایتهای وردپرسی دسته بندی موضوعی را مشاهده کرده اید که تعداد مطالب ارسال شده در هر دسته روبروی آن نمایش داده می شود به طوریکه می توان برای عدد تعداد پست ها شیوه نامه استایل css اختصاصی نوشت و موضوعات وردپرس را زیباتر کرد، در این مطلب از روناک وب قصد معرفی تابع یا کد دسته بندی وردپرس با تعداد نوشته هر موضوع روبروی دسته به نحویکه عدد نمایش داده شده دارای کلاس class باشد تا بتوانیم کدهای css را برای آن بنویسیم را داریم پیش از این با استفاده از تابع wp_list_categories و فعال کردن show_count از طریق آرایه امکان نمایش دسته بندی به همراه تعداد نوشته های هر دسته در وردپرس وجود داشت اما نمی توانستیم استایل مورد نظرمان را به تعداد نوشته ها اعمال کنیم چون کلاس یا تگ span نداشت اما کد معرفی شده براحتی نیازمان را رفع خواهد کرد پس تا پایان همراه ما باشید.

کد دسته بندی وردپرس با تعداد نوشته

تابع موضوعات وردپرس یا کد دسته بندی وردپرس با تعداد نوشته

برای اینکار در هنگام طراحی قالب وردپرس کد زیر را در محلی که قصد نمایش دسته بندی موضوعی را دارید قرار دهید، سپس می توانید با استاده از کلاس class اختصاص داده شده به عدد تعداد مطالب که count می باشد css دلخواه تان را بنویسید و مثلا عدد را به سمت چپ عنوان دسته منتقل کنید یا با استفاده ازخاصیت hover کاری کنید تنها در صورت رفتن موس روی دسته مورد نظر تعداد نوشته هر موضوع نمایش داده شود.


<ul id="menu-ronakweb">
<?php
$categories = wp_list_categories('title_li=&show_count=1&echo=0&hide_empty=0');
$ronakweb_com = $categories;
$ronakweb_com = str_replace("(","<span class='count'>",$ronakweb_com);
$ronakweb_com = str_replace(")","</span>",$ronakweb_com);
echo $ronakweb_com;
?>
</ul>

به صورت کلی برای نمایش موضوعات در وردپرس از تابع wp_list_categories استفاده می شود در کد دسته بندی وردپرس با تعداد نوشته بالا دسته بندی موضوعی که مطلبی نداشته باشد نمایش داده می شود اگر می خواهید دسته های خالی و بدون نوشته نمایش داده نشوند کد hide_empty را برابر ۱ قرار دهید.

2,231 بازدید ۲ نظر
خیلی خوشم اومد.
به نظر من !!!
 1. فراز توانا می گه:
  ۱۳:۴۱ مورخه ۲۵ تیر ۹۶

  با سلام و عرض ادب
  خیلی ممنون از پست خوبتون فقط یه سوال
  اگر نخوام تعداد مطالب زیردسته ها رو نشون نده چیکار کنم؟

  • روناک وب می گه:
   ۱۴:۱۶ مورخه ۱۰ آبان ۹۶

   این کد دقیقا همین موارد را نمایش میدهد
   شما باید کد دیگری بیابید
   در آینده نزدیک مقاله مربوط به آن کد را قرار میدهیم

کد امنیتی: *

با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی روناک وب از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!