افزونه آر فرم وردپرس

دسته بندی:
برچسبها:

با سلام خدمت دوستان عزیز گروه طراحی سایت روناک وب

در این مقاله  یکی از افزونه های مفید وردپرس را به شما معرفی می کنم.اگر به دنبال یک افزونه فرم ساز با امکانات مفید  میگردید پیشنهاد میکنم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

در سایتهای وردپرسی برای ساختن فرم های ساده بیشتر از افزونه فرم ۷ استفاده می کنند اما این افزونه از امکانات کمی برخوردار است و یکی از مشکلات آن اینست که مدیر وبسایت نمیتواند اطلاعات ثبت شده در فرم را  درمدیریت وبسایت مشاهده کند و اطلاعات ثبت شده در فرم ایمیل می شود. اما با افزونه آر فرم  به راحتی میتوانید فرم ایجاد کنید و اطلاعات فرمهای پر شده را در مدیریت وبسایت خود مشاهده نمایید.

پس با ما همراه باشید تا نحوه کار با افزونه آر فرم(ARForms)  را به سادگی یاد بگیرید.

افزونه همانند سایر افزونه ها نصب می شود. بعد از نصب و فعالسازی ، منوی آر فرم به منوی سمت راست اضافه می شود.

در منوی مدیریت فرم ها می توان فرم جدید ایجاد کرد یا فرم های قبلی را دید و ویرایش کرد.

از منو افزودن فرم جدید میزنیم تا فرم جدید ایجاد کنیم. صفحه ای همانند تصویر زیر نمایش داده می شود.

در این قسمت نام فرم را می نویسیم. از قسمت پایین این پنجره میتوان الگو را انتخاب کرد. برای ساخت فرم سفارشی با فیلد های مدنظر خودتان فرم خالی را انتخاب کنید. پس از آن وارد صفحه ای مشابه زیر می شویم.

نوع فیلدی که مدنظر ما می باشد را از قسمت سمت چپ انتخاب و به سمت راست با درگ کردن انتقال میدهیم. مثلا می خواهیم فیلدی با عنوان نام ایجاد کنیم. از سمت چپ متن خط تکی را با درگ به قسمت خالی سمت راست برده و رها میکنیم.

در قسمت مشخص شده نام فیلد را وارد می کنیم.بعد از اینکه فیلد های مدنظر برای فرم ساخته شد میتوان فرم را با امکانات دیگر که در ادامه توضیح داده شده کامل تر کرد.

در قسمت بالا سه قسمت دیگر برای تکمیل فرم وجود دارد. گزینه ظاهر طراحی وارد صفحه ای مطابق زیر می شویم.

 

در این قسمت می توان تنظیماتی مربوط به ظاهر فرم انجام داد. بعنوان مثال چپ چین یا راست چین کردن و یا تغییر رنگ متن و یا بک گراند، …

در قسمت تنظیمات میتوان نمایش پیغام و یا ایمیل های مدنظر را تنظیم کرد.

و گزینه آخر افزودن به سایت می باشد.در این قسمت مطابق تصویر زیر شورت کدهای فرم را برای حالت عادی و پاپ آپ نشان می دهد که می توان برا استفاده آنها در سایت استفاده کرد.

همانطور که دیدید کار کردن با فرم ساز ساده است و با این افزونه به راحتی می توانید فرم زیبا طراحی کنید.

تا اینجا گفتیم که چگونه فرم را بسازیم و در سایت نمایش دهیم. حالا میخواهیم اطلاعات فرم های پر شده را ببینیم.

از طریق زیر منوی مطالب فرم میتوان اطلاعات پر شده در فرمها را مشاهده کرد.در تصویر زیر نمونه ای آورده شده است.

170 بازدید بدون نظر
خیلی خوشم اومد.
به نظر من !!!

کد امنیتی: *

با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی روناک وب از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!