غیرفعال کردن پینگ بک وردپرس Pingbacks

یکی از اصول سئو درون سایت استفاده از لینک های داخلی می باشد به این معنی که از داخل محتوای مطالبمان به مطالب مرتبط موجود در سایت مان لینک دهیم اینکار باعث بالا رفتن ارزش مطلبی می شود که لینک را دریافت کرده حال بعد از انجام این کار متوجه میشویم که در بخش دیدگاه های وردپرس لینکی به عنوان دیدگاه به صورت خودکار ایجاد شده است، این نظر در واقع لینکی است که از  محتوای مطلب X به مطلب A داده ایم و در بخش نظرات مطلب A لینک مطلب X نمایش داده شده است، پینگ بک ها یکی از راه های شناسایی سایتهای کپی کار مطالبمان هستند اگر سایتی مطلبی را کپی کند که لینک یکی از مطالبمان در ان وجود داشته باشد لینک سایت کپی کار در بخش نظرات سایتمان نمایش داده می شود . اگر بخواهیم مانع ایجاد پینک بک لینکهای داخلی سایت شویم و در واقع باعث غیرفعال کردن پینگ بک وردپرس Pingbacks شویم می توانیم از روش های زیر استفاده کنیم .

غیرفعال کردن پینگ بک وردپرس Pingbacks

افزونه غیرفعال کردن پینگ بک وردپرس

اگر قصد دارید با استفاده از افزونه پینگ بک های داخلی را عیرفعال کنید می توانید از افزونه های No Self Pings و Disabler استفاده کنید بعد از نصب و فعال سازی یکی از افزونه های معرفی شده ( پیشنهاد ما disabler ) می توانید با مراجعه به پنل تنظیمات آن پینگ بک ها را غیرفعال کنید همچنین چندین امکان دیگر مانند غیرفعال کردن فید rss وردپرس ، غیرفعال کردن xml-rpc و … در افزونه وجود دارد که می توانید برای بهینه تر شدن وردپرس تان تنظیمات آنها را نیز انجام دهید .

کد غیرفعال کردن پینگ بک داخلی وردپرس

جهت غیرفعال شدن پینگ لینکهای داخلی وردپرس می توانید قطعه کد زیر را در فایل functions.php قالب وردپرس تان کپی کنید .

function no_self_ping( &$links ) {
	$home = get_option( 'home' );
	foreach ( $links as $l => $link )
		if ( 0 === strpos( $link, $home ) )
			unset($links[$l]);
}
add_action( 'pre_ping', 'no_self_ping' );
1,857 بازدید ۲ نظر
خیلی خوشم اومد.
به نظر من !!!
 1. مجازنما می گه:
  ۱۰:۳۱ مورخه ۳۰ شهریور ۹۴

  سلام مشکل من برعکسه یعنی اصلا پینگ ارسال نمیکنه. چیکار کنم؟

  • روناک وب می گه:
   ۱۰:۵۲ مورخه ۳۰ شهریور ۹۴

   سلام
   از قسمت تنظیمات وردپرس و بعد گفت و گوها تیک گزینه اجازه دادن به دیگر سایت‌ها برای فرستادن بازتاب بر نوشته‌های تازه رو بزنید.

کد امنیتی: *

با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی روناک وب از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!