صفحه بندی کوئری وردپرس

در طراحی قالب وردپرس معمولا بخشی برای نمایش مطالب تصادفی ، جدیدترین نوشته ها ، پربازدیدترین پست ها، جدیدترین مطالب دسته بندی خاص و سایر کوئری های وردپرس وجود دارد در این بلوک ها معمولا تعداد مشخصی عنوان مطلب نمایش داده می شود به طور مثال ۱۰ تا از جدیدترین مطالب منتشر شده به نمایش در می آید یعنی باید تعداد مشخصی مطلب در کوئری مورد نظر وارد شود حال می توانیم با ایجاد قابلیت صفحه بندی کاری کنیم تا علاوه بر تعداد مطالب تعیین شده با ایجاد قابلیت صفحه بندی کوئری وردپرس بتوانیم با انتخاب صفحه مورد نظر سایر مطالب را نیز ببینیم در این مطلب از روناک وب کدهای مورد نیاز جهت صفحه بندی کوئری وردپرس را فرا خواهیم گرفت .

صفحه بندی کوئری وردپرس

جهت نمایش صفحه بندی کوئری وردپرس مورد نظرتان از کدهای زیر استفاده کنید، البته باید کدها را مطابق با کوئری تان تغییر دهید در واقع کوئری زیر ۵ عدد از جدیدترین مطالب سایت را همراه با صفحه بندی نشان می دهد .

<?php $custom_query = new WP_Query( array(
'posts_per_page' => 5, // تعداد مطالب در هر صفحه
'paged' => ( get_query_var( 'paged' ) ) ? absint( get_query_var( 'paged' ) ) : 1, ) );
if($custom_query->have_posts()) : while($custom_query->have_posts()) : $custom_query->the_post(); ?>

کدهای کوئری مورد نظرتان را در این بخش وارد کنید ( title , content , thumbnail , link And .... )
<?php endwhile;
echo '
<div id="paginate">';
$big = 999999999; // need an unlikely integer
echo paginate_links( array(
'base' => str_replace( $big, '%#%', esc_url( get_pagenum_link( $big ) ) ),
'format' => '?paged=%#%',
'current' => max( 1, get_query_var('paged') ),
'total' => $custom_query->max_num_pages
) );
echo '</div>';
endif; wp_reset_query(); ?>

می توانید با نوشتن کدهای css مورد نظرتان برای ای دی paginate صفحه بندی زیباتری داشته باشید . بیشترین کاربرد این قابلیت هنگامی است که بخواهیم مثلا نوشته های پرطرفدار سایت مان را در برگه ای نمایش دهیم در این هنگام با ایجاد برگه اختصاصی و استفاده از کوئری صفحه بندی شده می توانیم اینکار را انجام دهیم .
این آموزش نیز به پایان رسید می توانید با عضویت در خبرنامه روناک وب جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی طراحی سایت و وردپرس را در ایمیل تان دریافت کنید .

1,859 بازدید ۴ نظر
خیلی خوشم اومد.
به نظر من !!!

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد

با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی روناک وب از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!