نحوه کار با افزونه ویجت شورت کد(widget shortcode)

سلام خدمت یاران همیشگی روناک وب

در این بخش می خواهم شما را با یک افزونه مفید و کاربردی با نام widget shortcode آشنا کنم .

گاهی شما نیاز دارید که از ابزارک هایی موجود در وردپرس در جایی به غیر از سایدبار یا فوتر استفاده کنید

شاید با خودتون فکر کرده باشید که چطوری می تونید این قابلیت یا ویژگی رو اضافه کنید. ما در این مقاله شما رو با ترفند هایی از وردپرس آشنا خواهیم کرد که در آینده برای طراحی سایت حرفه ای به کارتون میاد. با ما همراه باشید.

یکی از ابزارهای ارتقا صفحه استفاده از ویجت شورت کد است این افزونه را می توان از اینجا با لینک مستقیم دانلود کنید.پس از دانلود به داشبورد وردپرس رفته و از منوی سمت راست بخش افزونه ها افزودن را انتخاب نمایید و افزونه ویجت شورت کد را بارگزاری و فعال کنید.یا میتوانید از بخش مخزن وردپریس widget shortcode  را جستجو نمایید و آنرا نصب و فعال کنید

حال به بخش نمایش و بعد از آن به بخش  ابزارک ها رفته همانطور که در تصویر پایین مشاهده می کنید گزینه جدیدی با نام Arbitrary  در سمت چپ اضافه شده است.

 

فقط کافیست یکی از ابزارک های سمت راست صفحه را درگ و به آن اضافه کنید پس از تکمیل اطلاعات ابزارک،  آن را ذخیره نمایید همانطور که در عکس میبینید یک شورت کد ظاهر می شود می توانید از شورت کد در هر بخشی استفاده کنید مثلا اگر در یکی از صفحات یک ناحیه متنی ایجاد و شورت کد را درون آن کپی کنید گزینه مورد نظر در آن بخش نمایش داده می شود مثلا در این مورد بالا که در تصویر مشاهده میکنید من توانستم ابزار جستجو که در سایدبار استفاده میشود را بصورت شورت کد درآورد و حال میتوانم این کد را در صفحات سایت قرار دهم

 

 

 

1,153 بازدید بدون نظر
خیلی خوشم اومد.
به نظر من !!!

کد امنیتی: *

با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی روناک وب از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!