ورود به مدیریت وردپرس با ایمیل و رمز

به طور معمول با استفاده از نام کاربری و رمز می توانید وارد پیشخوان وردپرس و یا همان بخش مدیریت وردپرس شوید ، شاید در سایتهای معتبر زیادی مانند گوگل و فیسبوک دیده باشید که الاوه بر نام کاربری می توانید از پست الکترونیکی ( e-mail ) به همراه رمز برای ورود به پنل کاربری و پروفایل تان استفاده کنید در این مطلب قصد معرفی کدی را داریم که توسط آن می توانید برای ورود به مدیریت وردپرس با ایمیل و رمز اقدام کنید یعنی هم می توانید از نام کاربری استفاده کنید و هم از ایمیلی که در پروفایل وردپرس تان دارید تا انتها همراه روناک وب باشید .

ورود به مدیریت وردپرس با ایمیل و رمز

کد زیر را در فایل functions.php قالب وردپرس تان کپی کنید، پس از قرار دادن کد در فایل مورد نظر و ذخیره آن ابتدا کش وردپرس تان را خالی کنید و از پیشخوان وردپرس خارج شوید بعد دوباره به صفحه ورود به پیشخوان وردپرس وارد شوید در این مرحله باید به جای کلمه نام کاربری کلمات نام کاربری / ایمیل را مشاهده کنید ، کار تمام است از این به بعد می توانید از ایمیل و نام کاربری به همراه رمز برای ورود به وردپرس تان استفاده کنید . :d
در واقع کد زیر از دو قطعه کد تشکیل شده است اولی برای ایجاد قابلیت استفاده از ایمیل و دیگری برای تغییر کلمه نام کاربری به کلمه مورد نظر اگر قصد دارید از متن متفاوتی استفاده کنید می توانید حروف فارسی موجود در کد را براحتی تغییر دهید .

function login_with_email_address($username) {
	$user = get_user_by('email',$username);
	if(!empty($user->user_login))
		$username = $user->user_login;
	return $username;
}
add_action('wp_authenticate','login_with_email_address');
function change_username_wps_text($text){
    if(in_array($GLOBALS['pagenow'], array('wp-login.php'))){
     if ($text == 'Username'){$text = 'نام کاربری / ایمیل';}
      }
        return $text;
     }
add_filter( 'gettext', 'change_username_wps_text' );
2,119 بازدید بدون نظر
خیلی خوشم اومد.
به نظر من !!!

کد امنیتی: *

با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی روناک وب از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!