با وردپرس چگونه دوره های آموزشی آنلاین ایجاد کنید

دسته بندی:

شاید تصمیم داشته باشید یک وب سایت آموزشی آنلاین راه اندازی کنید ولی نمی دانید از کجا شروع کنید و یا با چه ابزاری این کار را انجام دهید؟ این کار می تواند برای شمایی که می خواهید به مردم دوره های آموزشی آنلاین بگذارید به کاری پیچیده و نیازمند دانش فنی باشد. خوشبختانه با وجود پوسته ها و افزونه های مخصوص برگزاری دوره های آنلاین می توانید سایت آموزشی خود را به راحتی راه اندازی کنید. در این مقاله به این ابزارها اشاره کرده ایم، با ما همراه باشید.

دوره آنلاین وردپرس

قبل از اینکه بخواهید افزونه و یا پوسته ای را استفاده کنید، بهتر است تا درباره نوع دوره خود که می خواهید ایجاد کنید فکر کنید. با اینکه موارد زیادی برای این مرحله وجود دارند، ما تنها به چند مورد از موارد مهم اشاره ای می کنیم:

  • – طرح کلی دوره. این مورد مهم ترین موردی است که باید درباره آن فکر کنید. در صورتی که ندانید ساختار دوره های شما برای ارائه آموزش ها و دروس چگونه خواهد بود و به چه ویژگی هایی نیاز دارید، ممکن گزینه اشتباهی را برای راه اندازی سایت انتخاب کنید.
  • – نوع محتوا. بدون شک بین آموزشی که تنها محتوای متنی دارد با آموزشی که در آن از فایل های مالتی مدیا استفاده می شود تفاوت های زیادی وجود دارد. بهتر است قبل از راه اندازی در خصوص نوع محتوا (نوشتاری ، تصویری، پرسشی و…) فکر کنید.
  • – محدودیت های دوره. ایجاد دوره های رایگان به دلیل عدم نیاز به ناحیه کاربری آسان تر خواهد بود. با این حال برای اینکه بتوانید بر روی کاربران سایت خود کنترل کافی داشته باشید نیازمند اعمال محدودیت هایی خواهد بود، این محدودیت ها و نوع آنها را می بایستی قبل از راه اندازی سایت مشخص کرده باشید. برای مثال می توانید برخی از آموزش را در صورتی که افراد پیش نیازها را طی کرده باشند، فعال کنید.

اکنون که از ساختار سایت خود و امکانات مورد نیاز آن اطلاع پیدا کرده اید، نگاهی به راه های کمکی می کنیم. البته اکثر افزونه ها و پوسته های معرفی شده در این نوشته پولی بوده و برای استفاده از آنها باید مبلغی را هزینه کنید.

افزونه برای راه اندازی دوره های آموزشی آنلاین با وردپرس

برای راه اندازی دوره های آموزشی با وردپرس افزونه های زیادی را می توانید پیدا کنید، با این حال ما سعی کرده ایم تا بهترین افزونه های موجود برای این کار را به شما معرفی کنیم.

افزونه Sensei

 

دوره آنلاین وردپرس

این افزونه که توسط گروه WooThemes (منتشر کننده ووکامرس) ارائه شده است علاوه بر سازگاری کامل با پوسته های این شرکت، از قابلیت های زیادی برای ایجاد دوره های مجازی برخوردار می باشد که این امکانات حتی با خرید افزونه های آن می تواند شما را در ایجاد وب سایت آموزشی آنلاین با قابلیت سفارشی سازی بالا کمک کند.

افزونه WP Courseware

 

دوره آنلاین وردپرس

با این افزونه می توانید وردپرس خود را به سیستم آموزشی مجهز کنید که از آزمون های نوشتاری و رسانه ای پشتیبانی می کند.

افزونه LearnPress (رایگان)

این افزونه امکان مدیریت سیستم آموزشی (LMS) را به سایت وردپرسی شما اضافه خواهد کرد که با آن می توانید دوره های مجازی خود را ایجاد کنید. برای افزودن امکانات بیشتر به این افزونه می توانید از add-ons های موجود استفاده کنید که برخی از آنها نیازمند پرداخت هزینه خواهد بود.

افزونه Zippy Courses

از دیگر افزونه های ایجاد دوره های آموزشی آنلاین با وردپرس می توان به افزونه Zippy Courses اشاره کرد که تمامی ویژگی های مورد نیاز را در خود جای داده است. همچنین این سیستم مجهز به سیستم بازاریابی ایمیلی، درگاه های پرداخت و تحلیل گر اطلاعات می باشد.

افزونه LearnDash

دوره آنلاین وردپرس

افزونه LearnDash وردپرس را به یک سیستم مدیریت آموزش کامل و حرفه ای تبدیل می کند که می تواند اکثر نیازهای شما در این زمینه را برآورده سازد.

افزونه LifterLMS (رایگان)

این افزونه امکان افزودن دوره های آموزشی را مهیا می سازد که البته برای استفاده کامل از امکانات آن باید نسخه ویزه را خریداری کنید.

 

پوسته برای ایجاد دوره های آموزشی آنلاین با وردپرس

همانند افزونه ها، برای ایجاد وب سایت دوره های آنلاین پوسته های زیادی طراحی شده اند که می توانید با توجه به امکانات و رابط کاربری که دارند یکی را برای سایت خود انتخاب کنید.

WPLMS

دوره آنلاین وردپرس

این پوسته که برمبنای بادی پرس (BuddyPress) ایجاد شده است، امکان ایجاد دوره های آموزشی و مدیریت دانش آموزان را فراهم می سازد.

Academy

دوره آنلاین وردپرس

این پوسته که امکانات لازم برای راه اندازی وب سایت آموزشی آنلاین را در خود دارد، امکان همگم ساز با ووکامرس را نیز دارد. با این پوسته می توانید دانش خود را به راحتی با دیگران به اشتراک گذاشته و کسب درآمد کنید.

Course Cats

دوره آنلاین وردپرس

این پوسته با امکانات زیادی که در خود دارد و سازگاری مناسب با افزونه های ضروری می تواند شما را در راه اندازی وب سایتان و فروش دوره های آموزشی کمک کند.

LMS

دوره آنلاین وردپرس

این پوسته قدرتمند برای ایجاد و مدیریت وب سایت دوره های آموزشی طراحی شده است که از شیوه های نمایش مختلف نیز پشتیبانی می کند.

Clever Course

دوره آنلاین وردپرس

این پوسته نیز تمامی امکانات لازم برای راه اندازی وب سایت آموزش های آنلاین را در خود دارد و می توان با استفاده از آن دوره های مختلف را ایجاد کرده و در سایت قرار داد.

 

جمع بندی

ایجاد دوره های آموزش آنلاین با وردپرس کار سختی نیست، و می توانید به راحتی و با سرعت از طریق افزونه ها و یا پوسته ها این کار را انجام دهید. تنها کافیست تا ساختار سایت خود و دوره هایی که می خواهید اضافه کنید را مشخص کرده و سپس با توجه به امکانات مورد نیاز خود اقدام به استفاده از افزونه و یا پوسته بکنید.

1,239 بازدید بدون نظر
خیلی خوشم اومد.
به نظر من !!!

کد امنیتی: *

با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی روناک وب از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!