فونت وب دروید عربیک – فونت اندروید

دسته بندی:

سیستم عامل اندروید در نسخه ۴ به بعد برای زبان های فارسی ، عربی و اردو فونت جدید و زیبایی مورد استفاده قرار گرفت نام این فونت دروید عربیک است پس از مدتی گوگل نسخه ای از فونت دروید عربیک را برای وب بهینه کرد و شاهد ورود فونت وب دروید عربیک کوفی به صفحات وب فارسی و عربی بودیم به دلیل زیبا و بهینه بودن این فونت به سرعت در صفحات وب و طراحی سایت به کار گرفته شد . در این مطلب دو نسخه regular و bold فونت وب دروید عربیک کوفی برای دانلود اماده شده است پس تا پایان همراه ما باشید .

فونت وب دروید عربیک - فونت اندروید

در بیشتر سایتهای اندرویدی از این فونت استفاده شده است و دلیل این امر بوجود آمدن این فونت مخصوص توسط گوگل برای سیستم عامل اندروید است . Droid Sans, Droid Sans Mono و Droid Serif از خانواده فونت های دروید می‌باشند که از زبان های سنتی چینی، ژاپنی، کره ای، عربی، ارمنی، حبشی، گرجستان، عبری، تایلندی و … نیز پشتیبانی می‌کند. فونت های دروید عربیک نسخ (Droid Arabic Naskh) و دروید اربیک کوفی (Droid Arabic kufi) در سال ۲۰۱۰ با کمک گروه ۲۹ فونت عربی برای استفاده در محصولات گوگل طراحی شد. حروف عربی این فونت ها توسط پاسکال الزغبی و حروف لاتین توسط استیو متسون طراحی شده اند.

تمامی فرمتهای استاندارد ttf , eot , woff , woff2 در فایل موجود می باشد ، نحوه صحیح فراخوانی و استفاده از فونت وب ها در css به همراه فونتها موجود می باشد و تنها باید ادرس دهی فونت ها را اصلاح کرده و در فایل css خودتان کپی کنید.

نظر شما درباره این فونت ها چیست ؟ آیا جایگزین مناسبی برای فونت محبوب یکان هستند ؟

دانلود مجموعه فونت دروید عربیک کوفی – لینک مستقیم

رمز فایل فشرده : www.ronakweb.com

4,046 بازدید یک نظر
خیلی خوشم اومد.
به نظر من !!!
  1. امین می گه:
    ۰۳:۰۸ مورخه ۲۸ دی ۹۴

    وقت بخیر و با تشکر از مطالب خیلی عالی و حرفه ای

کد امنیتی: *

با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی روناک وب از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!