تغییر اندازه فونت وردپرس توسط کاربر با افزونه Font Resizer

قابلیت بزرگ و کوچک کردن فونتهای صفحه وب سایت در بیشتر سایتهای خبری دیده می شود و معمولا توسط ایکونهایی در ابعاد کوچک، متوسط و بزرگ نمایش داده می شود که کاربر با کلیک بر روی هر کدام از آنها میتواند فونت صفحه را به اندازه دلخواهش تنظیم کند. در وردپرس نیز میتوان توسط افزونه تغییر اندازه فونت وردپرس که با نام Font Resizer شناخته میشود این قابلیت را به سایت افزود و با استفاده از ابزارک یا کد میانبر آیکونها آنرا در محل مورد نظر نمایش داد. از ویژگی های اینگونه افزونه ها میتوان به مواردی مانند: تعیین بخشی از صفحه وب برای تغییر اندازه فونت آن که میتواند تگ body یا html و یا استفاده از div با id مورد نظر باشد، امکان تعیین گام افزایش یا کاهش اندازه فونت در ابعاد کوچک و بزرگ، امکان سط کردن کوکی با زمان دلخواه برای کاربران و بازدیدکنندگان تا در مراجعات بعدی وب سایت را با اندازه فونتی که تعیین کرده مشاهده کند، تغییر اندازه Ajax ای جکس فونت بدون نیاز به بارگذاری مجدد صفحه وب سایت و … اشاره کرد. در این مطلب از روناک وب دو افزونه کاربردی برای بزرگ و کوچک کردن اندازه فونت صفحه در وردپرس معرفی می شود پس تا انتها همراه روناک وب باشید.

تغییر اندازه فونت وردپرس توسط کاربر با افزونه Font Resizer

افزونه تغییر اندازه فونت وردپرس توسط بازدیدکنندگان

برای ایجاد این قابلیت میتوان از افزونه های Zeno Font Resizer و font-resizer استفاده کرد. هر دو افزونه دارای امکانات یکسانی هستند و انتخاب بین آنها سلیقه ای است. پس از نصب و فعال سازی افزونه به پنل تنظیمات آن مراجعه کنید و بخشی که میخواهید کاربران بر روی فونت آن کنترل داشته باشند را انتخاب کنید سپس گام کاهش یا افزایش اندازه فونت را تعیین کنید و پس از ذخیره تغییرات از طریق ابزارکها، ویجت افزونه را در محل مناسب قرار دهید. اگر میخواهید بخش مطالب به تنهایی امکان تغییر اندازه فونت را داشته باشد باید از بخش html element یا basic setting شناسه id مطالب را با فرمت <div id=”articles”></div> به افزونه بشناسانید (بجای articles باید id اختصاص یافته به مطالب خود را بدهید).

2,119 بازدید بدون نظر
خیلی خوشم اومد.
به نظر من !!!

کد امنیتی: *

با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی روناک وب از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!