کد نمایش عنوان فهرست وردپرس در قالب وردپرس

برچسبها:

همینطور که می دانید توسط دسته ها در وردپرس می توان مطالب سایت را تفکیک کرد تا بازدیدکنندگان با انتخاب موضوع مورد نظرشان بتوانند با سرعت بیشتری به نوشته های دلخواه دسترسی پیدا کنند، معمولا مدیران سایتها در بخشی از پوسته دسته بندی موضوعی را نمایش می دهند اما ممکن است بخواهیم چند دسته را مخفی کنیم برای اینکار می توان از فهرست یا منو دلخواه استفاده کرد، پیش از این در مطلب آموزش ساخت فهرست وردپرس نحوه راه اندازی آنرا آموزش دادیم که می توانید با استفاده از آن بی نهایت فهرست ایجاد کنید. اکنون قصد داریم توسط کد نمایش عنوان فهرست وردپرس نامهایی که در بخش تنظیمات و ساخت منو انتخاب کرده اید را در قالب وردپرس نمایش دهیم با اینکار دیگر نیازی به انتخاب عنوان پیشفرض که توسط طراح یا کدنویسی به شکل دستی برای فهرست در قالب وردپرس انتخاب می شود، نیست. پس تا انتها همراه روناک وب باشید.

کد نمایش عنوان فهرست وردپرس در قالب وردپرس

کد نمایش عنوان فهرست وردپرس در پوسته

پس از افزودن کدهای مورد نیاز ساخت فهرست دلخواه به فانکشن قالب می توانید از بخش نمایش > فهرستها به تمام منوهایی که ساخته اید دسترسی پیدا کنید. همینطور که در تصویر بالا مشخص است ما ۵ فهرست ساخته و بعد ۵ لیست از لینکهایی که نیاز داریم ایجاد کرده ایم سپس از بخش مدیریت جایگاه ها انتخاب می کنیم که کدام فهرست در چه جایگاهی نمایش داده شود. اکنون می توانیم با استفاده از کدهای زیر عنوان هر جایگاه که در اینجا منوی اصلی، دسترسی سریع، لینک های مفید و دوستان ما هستند را در پوسته نمایش دهیم تا دیگر نیازی به تغییر در کدنویسی قالب وردپرس نباشد.

<?php $menu_location = 'top-menu3';
$menu_locations = get_nav_menu_locations();
$menu_object = (isset($menu_locations[$menu_location]) ? wp_get_nav_menu_object($menu_locations[$menu_location]) : null);
$menu_name = (isset($menu_object->name) ? $menu_object->name : '');
echo esc_html($menu_name); ?>

در کد بالا با تغییر مقدار متغییر menu_location به شناسه هر فهرست می توان عنوان تعیین شده از پیشخوان برای هر جایگاه را نمایش داد. از تابع get_nav_menu_locations برای بدست آوردن نامهای انتخابی استفاده می شود. اگر می خواهید برای هر لینک فهرست تان تصویر یا آیکون قرار دهید می توانید از پلاگینهای معرفی شده در آموزش افزودن آیکون به فهرست وردپرس استفاده کنید.

1,597 بازدید بدون نظر
خیلی خوشم اومد.
به نظر من !!!

کد امنیتی: *

با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی روناک وب از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!