تعیین تاریخ انقضاء کاربر وردپرس توسط افزونه Expire Users

همینطور که می دانید در wordpress به صورت پیشفرض قابلیت ایجاد زمانبندی برای حذف اعضاء و ایجاد عدم دسترسی به امکانات مخصوص کاربران عضو و همچنین ورود به پیشخوان مدیریت بعد از زمان مشخص وجود ندارد، اگر در سایت وردپرسی تان امکان عضویت کاربران را فراهم کرده اید تا مثلا در دوره ای آموزشی یک ماهه ثبت نام کنند و بعد از پایان دوره دیگر نتوانند وارد سایت شوند می توانید با تعیین تاریخ انقضاء کاربر وردپرس توسط افزونه Expire Users به طور خودکار بعد از سپری شدن تاریخ مشخصی کاربران را حذف کنید یا با تغییر نقش کاربری باعث ایجاد محدودیت در سطح دسترسی عضو شوید. در این مطلب از روناک وب به آموزش نحوه استفاده و تنظیم افزونه برای حذف کاربر مشخص می پردازیم پس تا پایان همراه ما باشید.

تعیین تاریخ انقضاء کاربر وردپرس توسط افزونه Expire Users

افزونه تعیین تاریخ انقضاء کاربر وردپرس

ابتدا پلاگین Expire Users را از مخزن وردپرس دانلود، نصب و فعال کنید این افزونه امکان تعیین تاریخ و ساعت برای حذف کاربر یا تغییر نقش کاربری و ایجاد محدودیت یا برداشتن محدودیتهای قبلی ب ارتقاء سطح دسترسی را دارا می باشد. از سایر امکانات افزونه می توان به قابلیت ارسال پیام اطلاع رسانی از طریق ایمیل برای کاربر یا مدیر بعد از گذشت تاریخ و زمان تعیین شده، امکان تغییر رمز عبور کاربر دلخواه به پسورد تصادفی جدید و … اشاره کرد.

بعد از فعال کردن افزونه علاوه بر تب تنظیمات پلاگین، منویی در بخش ویرایش اطلاعات کاربر ایجاد می شود که امکان تعیین تاریخ و زمان عملکرد، تغییر سطح دسترسی کاربر ، عوض کردن پسورد، ارسال پست الکترونیکی به عضو یا مدیر و … را فراهم می کند که می توانید به دلخواه تنظیمات مورد نیاز را انجام دهید.
در بخش تنظیمات پلاگین که از تب کاربران در پیشخوان می توانید به آن دسترسی پیدا کنید امکان تعیین پیامی که قرار است از طریق ایمیل برای عضو یا مدیر ارسال شود وجود دارد.

پیش از این در روناک وب افزونه پروفایل کاربری وردپرس را معرفی کردیم که می توانید توسط آن پروفایل اعضاء سایت تان را حرفه ای تر کنید.

862 بازدید ۲ نظر
خیلی خوشم اومد.
به نظر من !!!
 1. apdi.ir می گه:
  ۱۱:۴۸ مورخه ۱۴ اردیبهشت ۹۶

  سلام.واقعا وبسایت خوبی دارید

  • امیر نژند می گه:
   ۱۵:۱۳ مورخه ۱۸ خرداد ۹۶

   ممنون لطف دارید

کد امنیتی: *

با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی روناک وب از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!