افزونه مترجم وردپرس برای ترجمه قالب سایت Google Language Translator

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که بخواهید برای سایت تان نسخه انگلیسی، عربی یا هر زبان دیگری راه اندازی کنید در این حالت می توان به چند روش عمل کرد، روش اول اینکه کل سایت را با تغییر در زبان و کدنویسی در هاستی دیگر بالا بیاوریم که نیاز به اختصاص منابع سرور و همچنین صرف زمان می باشد و روش دوم استفاده از افزونه مترجم وردپرس برای تغییر خودکار زبان قالب سایت یا انتخاب زبان از لیستی که پلاگین ایجاد می کند، می باشد این روش بسیار ساده بوده و نیازی به تهیه هاست برای نصب مجدد وردپرس و قالب ندارد و بدون نیاز به تغییر در کدنویسی قالب می توان آنرا براحتی برای زبانهای مختلف ترجمه کرد در این مطلب از روناک وب چند افزونه مترجم وردپرس برای ترجمه قالب سایت Google Language Translator معرفی می کنیم تا بتوانید امکان انتخاب زبانهای متفاوت را به کاربران بدهید.

افزونه مترجم وردپرس برای ترجمه قالب سایت

افزونه مترجم وردپرس برای تغییر زبان قالب

ترجمه قالب به زبانهای مختلف بیشتر در وب سایت شرکت های بین المللی مورد استفاده قرار می گیرد تا کاربرانی که از کشورهای مختلف به سایت مراجعه می کنند بتوانند ارتباط بهتری برقرار کنند.
اولین پلاگین ترجمه وردپرس که قصد معرفی آنرا داریم Google Language Translator می باشد که از api بخش ترجمه سایت گوگل برای تغییر زبان قالب وردپرس به زبان مورد نظر بازدیدکننده استفاده می کند. بعد از نصب و فعال کردن افزونه نوار ترجمه در بالای سایت نمایش داده می شود که کاربر با انتخاب زبان و کلیک بر روی عبارت ترجمه یا translate می تواند براحتی زبان سایت را به بیش از ۱۰۰ زبان زنده دنیا ترجمه کند. صفحه افزونه مترجم گوگل در مخزن وردپرس

پلاگین بعدی Transposh WordPress Translation نام دارد از مزایای این افزونه می توان به امکان انتخاب زبانهایی که قصد ترجمه قالب به آنرا دارید و نمایش پرچم هر کشور جهت انتخاب و ترجمه سایت نام برد به عنوان مثال می توان با انتخاب زبان انگلیسی، اسپانیایی، عربی، فرانسوی … و فعال کردن ابزارک مترجم در محل مورد نظر از قالب لیست پرچم کشورهای ذکر شده را مشاهده کرد که با کلیک بر روی هر پرچم زبان آن انتخاب و قالب ترجمه می شود، همچنین می توان از کد میانبر افزونه برای استفاده در محل مرد نظر از قالب وردپرس استفاده کرد. از سایر قابلیتهای آن می توان به موارد زیر اشاه کرد:

 • امکان ترجمه خوراک فید rss سایت به زبان انتخاب شده توسط کاربر
 • سئو فرندلی بودن و بهینه شده برای موتورهای جستجو
 • تغییر و سازگاری استایل شیوه نامه به rtl یا ltr برای تغییر راست چین و چپ چین شدن اجزاء پوسته
 • امکان ترجمه خودکار زبان طبق موقعیت و ip کاربر
 • سازگار با افزونه بادی پرس
 • سرعت بالا در ترجمه متون قالب
 • و …

اگر نمی خواهید هزینه های طراحی قالب وردپرس تان به دلیل ایجاد تغییرات در پوسته بالا برود می توانید از افزونه های ترجمه پوسته وردپرس استفاده کنید.

2,043 بازدید یک نظر
خیلی خوشم اومد.
به نظر من !!!
 1. هیمن می گه:
  01:20 مورخه 25 اکتبر 16

  باتشکر . کاربردی بود

کد امنیتی: *

با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی روناک وب از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!