افزونه دکمه پرینت وردپرس – print گرفتن از نوشته و برگه وردپرس

اگر دارای سایتی با موضوع آموزش هستید که در حوزه انتشار مقالات آموزشی و علمی فعال هستید مسلما بیشتر بازدیدکننده هایتان را دانش آموزان و افراد محصل جامعه تشکیل می دهند این کاربران برای انجام تحقیق و تکالیف شان نیاز به استفاده از نوشته های سایت تان دارند. مدیر چنین سایتی می تواند برای راحتی کار بازدیدکنندگان قابلیت پرینت گرفتن از مطالب را فراهم کند اگر از رودپرس استفاده می کنید می توانید به کمک افزونه دکمه پرینت وردپرس امکان print گرفتن از نوشته و برگه وردپرس را تنها با کلیک بر روی آیکون آن ایجاد کنید. جهت معرفی افزونه و نحوه استفاده از آن با روناک وب همراه باشید.

افزونه دکمه پرینت وردپرس - print گرفتن از نوشته و برگه وردپرس

آموزش استفاده از افزونه دکمه پرینت وردپرس

یکی از محبوب ترین افزونه های ایجاد قابلیت پرینت مطالب و برگه ها Print-O-Matic می باشد این پلاگین قدرتمند و کاربردی را می توان به قرار دادن کد میانبر [print-me] در محل مورد نظر از مطالب بکار گرفت همچنین می توان در هنگام کدنویسی قالب وردپرس کدمیانبر را در کنار اطلاعات پست قرار داد تا ظاهر زیباتری برای مطالب ایجاد کرد. نحوه کار با افزونه بسیار راحت می باشد پس از نصب و فعال سازی با مراجعه به تنظیمات آن div ای که قصد دارید با کلیک بر روی دکمه پرینت انتخاب شود و عملیات print گرفتن روی آن صورت بگیرد را انتخاب کنید. اگر کدنویسی html پوسته وردپرس تان استاندارد باشد منظور برچسب article می باشد. در مرحله بعد آیکون مورد نمایش را از بین چند آیکون موجود انتخاب می کنید سپس می توانید با نوشتن استایل css دلخواه بخشهایی مانند برچسب مطالب، دسته بندی، نام نویسنده، تاریخ انتشار و … را مخفی کنید تا در برگه پرینت شده نمایش داده نشوند. افزونه دکمه پرینت وردپرس با استفاده از توابع جی کوئری کار می کند. صفحه افزونه در مخزن وردپرس

افزونه دیگری با نام WP-Print نیز موجود است که عملکرد کاملا مشابهی با Print-O-Matic دارد در صورت تمایل می توانید یکی از آنها را بکار بگیرید.

1,833 بازدید بدون نظر
خیلی خوشم اومد.
به نظر من !!!

کد امنیتی: *

با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی روناک وب از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!