افزودن فونت دلخواه به قالب سایت با دستور استاندارد css

یکی از امکاناتی که توسط css در اختیارمان قرار می گیرد امکان استفاده از فونت وب می باشد فونت وبها نسخه هایی استاندارد از فونتهای مورد استفاده در سایر برنامه ها و ویرایشگرهای متنی مانند: نرم افزارها آفیس و فتوشاپ و … می باشند که برای استفاده در صفحات وب و همچنین نمایش صحیح در مرورگرهای مختلف بهینه شده اند و معمولا حجم بسیار کمتری نسبت به نسخه خارج از وب و مخصوص سیستم عامل های کامپیوتری مانند ویندوز دارند. فونت وب معمولا با ۴ فرمت eot، woff، svg و ttf در صفحات وب بکار برده می شود در این پست قصد آموزش روش افزودن فونت دلخواه به قالب سایت با دستور استاندارد css را داریم پس همراه ما باشید.
افزودن فونت دلخواه به قالب سایت با دستور استاندارد css

آموزش افزودن فونت دلخواه به قالب سایت

برای استفاده از فونتهای دلخواه در کدنویسی قالب سایت ابتدا باید نسخه استاندارد آنرا در پوشه ای با نام fonts و در کنار فایل شیوه نامه style.css قالب سایت مان قرار دهیم سپس با استفاده از دستور font-face فونت را به صفحات وب می شناسانیم برای این منظور از کدهای زیر استفاده می کنیم.

@font-face {
font-family: 'yekan';
src: url('fonts/yekan.eot');
src: url('fonts/yekan.eot?#iefix') format('embedded-opentype'),
url('fonts/yekan.woff2') format('woff2'),
url('fonts/yekan.woff') format('woff'),
url('fonts/yekan.ttf') format('truetype');
font-weight: normal;
}

در کدهای Css بالا فونت یکان را با با نام yekan به قالب معرفی کردیم. چون فونت دلخواه استفاده کرده ایم نام آنرا درون عبارت ” تک کوتیشن قرار می دهیم. سپس برای استفاده در بخش مورد نظر تنها کافیست نوع فونت را توسط دستور font-family: ‘yekan’; فراخوانی کنیم. پیش از این افزونه تغییر فونت در وردپرس را معرفی کردیم که می توانید با استفاده از آن فونت پیشخوان وردپرس و قالب سایت را بدون نیاز به تغییر کدنویسی عوض کنید.

4,111 بازدید ۲ نظر
خیلی خوشم اومد.
به نظر من !!!
  1. Phys می گه:
    19:00 مورخه 30 ژوئن 18

    با سلام، من دقیقا این کد ها رو کپی کردم تو cssام. آدرس ها رو هم درست وارد کردم اما هیچ اتفاقی نمیفته. لطفا راهنمایی کنید.

  2. علی می گه:
    13:52 مورخه 20 مه 20

    سلام در جواب Phys باید خود همین فونتی که اینجا گفته شده yekan را داشته باشی و به داخل پوشه فونت های قالبی که دارید بریزید هر قالبی پوشه فونت داره آنجا کپی کنید

کد امنیتی: *

با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی روناک وب از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!