افزونه منو درختی وردپرس ساخت دسته بندی Ajax شاخه ای

احتمالا در برخی از سایتها با دسته بندی موضوعی درختی یا شاخه شاخه برخورد کرده اید در این مدل از منو با نمایش علامت مثبت در کنار نام دسته مادر به کاربر می فهماند که با کلیک بر روی علامت + می توان به زیرمجموعه های آن دسترسی پیدا کرد اگر کاربر کلیک کنید زیر دسته ها نمایش داده شده و علامت منفی – که نمایانگر جمع کردن و بستن زیر دسته هاست نمایش داده می شود. در وردپرس می توان براحتی و با استفاده از افزونه منو درختی وردپرس ساخت دسته بندی Ajax شاخه ای را ممکن کرد. تمام این منوها با استفاده از جاوا و جی کوئری ساخته می شوند و در تمام مرورگرهای بروز بدون مشکل کار می کنند در این مطلب از روناک وب قصد معرفی چند افزونه کاربردی برای ایجاد منوهای درختی زیبا با افکتهای متفاوت را داریم پس تا پایان همراه ما باشید.

افزونه منو درختی وردپرس ساخت دسته بندی Ajax شاخه ای

ساخت دسته بندی موضوعی زیبا با افزونه منو درختی وردپرس

اولین پلاگینی که قصد معرفی آنرا داریم EasyTree نام دارد که توسط آن می توان علاوه بر دسته درختی یک نقشه سایت کاربردی و کامل ایجاد کرد. قابلیت نمایش برچسب، دسته بندی و برگه ها، بایگانی نویسنده و … در افزونه وجود دارد نحوه کار آن به این شکل است که با کلیک بر روی دسته مادر می توان به زیردسته ها دسترسی پیدا کرد و با مراجعه به زیر دسته امکان نمایش عنوان مطالب حتی می توان بر روی عنوان نوشته کلیک کرد و متن کامل پست را مشاهده کرد. صفحه افزونه EasyTree در مخزن وردپرس

افزونه بعدی WP-dTree نام دارد که امکان نمایش منو و یا بایگانی مطالب و برگه ها به صورت درختی را دارا می باشد. افزونه با استفاده از ۳ ابزارک که هر کدام برای برگه، دسته بندی موضوعی و بایگانی یا آرشیو مطالب می باشند قابلیت نمایش منو ایجاد شده را فراهم می کند در تنظیمات ابزارکها می توانید جزئیات زیادی را تنظیم کنید مثلا می توان قابلیت باز بودن یک یا چند منو به صورت پیش فرض را فراهم کرد و … صفحه WP-dTree در مخزن وردپرس

افزونه منو درختی وردپرس پارسی

سومین افزونه WP-Parsi navigation trees می باشد این پلاگین توسط وردپرس کاران ایرانی در انجمن وردپرس پارسی طراحی شده است از مزایای درختی کردن موضوعات وردپرس توسط این افزونه می توان به امکان تنظیم آن از طریق فهرست وردپرس اشاره کرد که کار ساخت منو را راحت تر می کند همینطور که می دانید با مراجعه به بخش نمایش و سپس فهرستها می توان فهرست دلخواه را توسط کشیدن و رها کردن لینکها در زیر یکدیگر ایجاد کرد پس از ایجاد فهرست و ذخیره آن با مراجعه ابزارک افزونه می توان فهرست را انتخاب و تغییرات را ذخیره کرد تا در نهایت منو مورد نظر در قالب نمایش داده شود.

3,561 بازدید بدون نظر
خیلی خوشم اومد.
به نظر من !!!

کد امنیتی: *

با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی روناک وب از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!