کد نمایش مشخصات کاربر وردپرس وارد شده به سایت

از امکانات وردپرس قابلیت عضویت کاربران در آن می باشد تا بتوانند برخی دسترسی ها را بدون محدودیت داشته باشند مثلا دیدگاه های ارسالی آنها بدون نیاز به تائید مدیر در سایت منتشر شود و یا اجازه مشاهده مطالب مخصوص اعضاء وارد شده به سایت را داشته باشند اگر در سایت تان قابلیت عضویت را فعال کرده اید می توانید در هنگام طراحی قالب وردپرس با استفاده از کد نمایش مشخصات کاربر وردپرس وارد شده به سایت اطلاعات و جزئیات پروفایل کاربر را در بخشی از پوسته نمایش دهید اینکار باعث ایجاد انگیزه بیشتر جهت فعالیت در کاربران و اعضاء سایت می شود در این نوشته از روناک وب قصد معرفی تابع و کدهای مورد نیاز برای نمایش اطلاعات کاربر را داریم پس تا پایان همراه ما باشید.

کد نمایش مشخصات کاربر وردپرس وارد شده به سایت

تابع و کد نمایش مشخصات کاربر وردپرس

برای نمایش اطلاعات پروفایل کاربر عضو وردپرس در پوسته سایت و محل مورد نظر می توان از تابع get_currentuserinfo استفاده کرد این تابع قابلیت نمایش جزئیاتی مانند: نام و نام خانوادگی کاربر، نام کاربری، آدرس پست الکترونیکی، سطح دسترسی و نقش کاربری، شناسه id کاربری، نام قابل نمایش به سایر اعضاء و کاربران را دارد برای نمایش اطلاعات بالا کد زیر را در محل مورد نظر از قالب وردپرس کپی کنید.

<?php global $current_user;
   get_currentuserinfo();

   echo 'نام کاربری: ' . $current_user->user_login . "\n";
   echo 'ایمیل: ' . $current_user->user_email . "\n";
   echo 'سطح دسترسی: ' . $current_user->user_level . "\n";
   echo 'نام: ' . $current_user->user_firstname . "\n";
   echo 'نام خانوادگی: ' . $current_user->user_lastname . "\n";
   echo 'نام مورد نمایش: ' . $current_user->display_name . "\n";
   echo 'شناسه کاربری: ' . $current_user->ID . "\n";
?>

در صورتیکه قصد نمایش آواتار یا همان تصویر کاربر را نیز دارید می توانید از تابع get_avatar وردپرس استفاده کنید و یا با استفاده از پلاگین وردپرس امکان آپلود تصویر پروفایل را برای کاربران فراهم کنید برای اینکار مطلب انتخاب عکس پروفایل کاربر بجای آواتار وردپرس که پیش از این در روناک وب منتشر شده است را مطالعه نمایید.

1,424 بازدید ۴ نظر
خیلی خوشم اومد.
به نظر من !!!

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد

با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی روناک وب از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!