نمایش تاریخ و ساعت امروز در قالب وردپرس – زمان روز در سایت

اگر قصد نمایش تاریخ هجری شمسی به همراه زمان با نمایش ساعت و دقیقه در قالب وردپرس تان را دارید می توانید با استفاده از تابع jdate این امکان را فراهم کنید. بیشتر در سایتهای خبری شاهد نمایش تاریخ روز و ساعت هستیم، برای ایجاد ساعتی که به صورت آنلاین یا لحظه به لحظه تغییر کند تا ساعت ، دقیقه و ثانیه را نمایش دهد می توان از جاوا اسکریپت و یا افزونه های جی کوئری استفاده کرد شاید بتوان گفت استفاده از کدهای جاوا نسبت به توابع php زمان دقیق تری را ایجاد می کند چون سمت کاربر بوده و ساعت سیستم کاربر را نمایش می دهد اما اگر ساعت کامپیوتر، موبایل یا تبلت کاربر درست تنظیم نشده باشد زمان مورد نمایش نیز اشتباه خواهد بود به همین دلیل در این مطلب قصد معرفی تابع jdate را داریم که با استفاده از افزونه جلالی وردپرس نمایش تاریخ و ساعت امروز در قالب وردپرس را به طور دقیق فراهم می کند پس همراه روناک وب باشید.

نمایش تاریخ و ساعت امروز در قالب وردپرس - زمان روز در سایت

کد نمایش تاریخ و ساعت امروز در قالب وردپرس

جهت نمایش زمان روز در سایت از افزونه تاریج هجری شمسی که پلایگن جلالی می باشد استفاده می کنیم پیش از هر چیز باید افزونه جلالی را فعال و تنظیمات مورد نیاز آنرا انجام دهیم سپس منطقه زمانی وردپرس را به درستی تنظیم کنیم برای اینکار با مراجعه به بخش تنظیمات همگانی زمان محلی را بر روی تهران و روز آغازین هفته را بر روی شنبه تنظیم می کنیم اگر افزونه جلالی فعال نباشد تاریخ به جای هجری شمسی به صورت میلادی نمایش داده شده و یا با خطا روبرو میشویم.
برای نمایش تاریخ هجری شمسی روز در قالب وردپرس از کد زیر استفاده می کنیم. اگر می خواهید ساعت را نیز نمایش دهید از کد دوم برای ایجاد ساعت و دقیقه استفاده میکنیم چون نحوه نمایش تاریخ و ساعت امروز در قالب وردپرس به صورت ثابت می باشد و آنلاین نیست تا لحظه به لحظه تغییر کند نیازی به ایجاد ثانیه نیست اگر قصد دارید ثانیه نیز نمایش داده شود کدهای ساعت را به شکل H:i:s تغییر دهید.

date <?php echo jdate ('l d F Y'); ?> clock <?php echo jdate ('H:i'); ?>

خروجی کد بالا بعد از تغییر کلمات انگلیسی به فارسی چیزی شبیه به عبارت : امروز دوشنبه ۱۶ آذرماه ۱۳۹۴ و ساعت ۱۱:۰۵ می باشد، خواهد بود.
تابع date و time در php و وردپرس پارامترهای زیادی می گیرد اگر به توضیحات بیشتری نیاز دارید می توانید صفحه Formatting Date and Time در مخزن وردپرس را مطالعه نمایید. الاوه بر تاریخ و زمان می توان تعداد مطالب منتشر شده امروز در وردپرس را نیز نمایش داد برای اینکار به مطلب کد نمایش مطالب نوشته شده امروز در وردپرس که پیش از این در روناک وب منتشر شده است مراجعه نمایید.

5,340 بازدید ۵ نظر
خیلی خوشم اومد.
به نظر من !!!
 1. مهدی می گه:
  03:07 مورخه 09 آوریل 17

  تاریخ دقیق رو نمیده با یک روز تاخیر میده ؟ چرا؟

  • امیر نژند می گه:
   14:34 مورخه 12 آوریل 17

   احتمال داره ساعت سرورتون مشکل داشته باشه

 2. حسین می گه:
  13:01 مورخه 28 ژانویه 18

  خیلی ممنو کاربردی بود / با تشکر از مدیر عزیز

 3. رضا می گه:
  15:45 مورخه 25 اکتبر 20

  مرسی

 4. مهرداد می گه:
  18:52 مورخه 07 جولای 21

  ممنون

کد امنیتی: *

با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی روناک وب از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!