آسانترین روش ایجاد پست سفارشی یا پست تایپ در وردپرس

از قابلیتهای کاربردی وردپرس امکان ایجاد مطالب اختصاصی جدا از بخش نوشته های وردپرس می باشد که به آن پست سفارشی یا پست تایپ Custom Post Type می گویند با کمک این قابلیت می توان انواع مطالب با امکانات متفاوت را ایجاد کرد به عنوان مثال در سایت موسیقی می توان بخشی را برای موزیک، بخشی را به کنسرتها، قسمتی را به خرید بلیط و … اختصاص داد که هر کدام دارای فیلدهای خاصی برای نوشتن مطلب است به طوریکه امکان نوشتن مطالب ساده تر از بخش افزودن نوشته جدید باشد. در این مطلب از روناک وب قصد معرفی آسانترین روش ایجاد پست سفارشی یا پست تایپ در وردپرس را داریم تا هر وبمستری بتواند خودش مطلب اختصاصی ایجاد کند پس تا پایان همراه روناک وب باشید.

آسانترین روش ایجاد پست سفارشی یا پست تایپ در وردپرس

آسانترین روش ایجاد پست سفارشی Custom Post Type وردپرس

برای ایجاد قابلیت مطلب سفارشی می توان به دو روزش عمل کرد روش پایه استفاده از تابع register_post_type برای کدنویسی و ایجاد امکانات مورد نیاز می باشد که اکثرا در هنگام طراحی قالب وردپرس توسط کدنویسی قالب توابع و کدهای مورد نیاز به فایل functions.php پوسته افزوده می شود و فایلهای مورد نیاز برای نمایش در سایت ایجاد می شود. روش دوم استفاده از افزونه های وردپرس می باشد یکی از برترین پلاگینهایی که می توان براحتی و آسانترین روش ایجاد پست سفارشی در قالب داشت Custom Post Type UI می باشد.
پس از نصب و فعال سازی افزونه منویی با عنوان cpt ui در پیشخوان وردپرس ایجاد می شود که می توانید با مراجعه به آن پست تایپ های دلخواه را با تنظیم مقادیری مانند: نام، توضیحات، عنوان جستجو و صفحه ۴۰۴، امکان پشتیبانی از ویرایشگر متنی، دیدگاه و … ایجاد کنید همچنین می توانید تعیین کنید که پست سفارشی ساخته شده به عنوان دسته بندی یا برچسب توسط وردپرس شناسایی شود. در انتها برای نمایش مطالبی که در بخش پست سفارشی وردپرس می نویسید باید از کوئری فراخوانی آن استفاده نمایید به عنوان مثال کوئری زیر برای پست سفارشی movies می باشد با تنظیم مقدار posts_per_page می توانید تعداد مطالب مورد نمایش را تنظیم کنید.

<?php 
$args = array( 'post_type' => 'movies', 'posts_per_page' => 10 );
$the_query = new WP_Query( $args ); 
?>
<?php if ( $the_query->have_posts() ) : ?>
<?php while ( $the_query->have_posts() ) : $the_query->the_post(); ?>
<h2><?php the_title(); ?></h2>
<div class="entry-content-ronakweb">
<?php the_content(); ?> 
</div>
<?php wp_reset_postdata(); else:  ?>
<p><?php _e( 'Sorry, no posts matched your criteria.' ); ?></p>
<?php endif; ?>

با تغییر متن خط از آخر دوم می توانید هشداری را بنویسید تا در صورت نبودن هیچ مطلبی به کاربر نمایش داده شود.
الاوه بر پست تایپ سفارشی می توانید توسط این افزونه دسته بندی سفارشی taxonomies نیز ایجاد کنید، مراحل کار برای هر دو مورد یکسان می باشد. دسته های سفارشی عملکردی شبیه به دسته بندی موضوعی وردپرس دارند و برای ایجاد دسته ای مجزا از دسته های دیگر ایجاد می شوند به عنوان مثال در یک سایت فیلم یا موسیقی برای داشتن ژانر می توان از دسته بندی خود وردپرس و برای تفکیک سال تولید فیلمها، کارگردان یا بازیگر و … از دسته بندی سفارشی وردپرس taxonomies استفاده کرد.

در این آموزش از روناک وب آسانترین روش ایجاد پست سفارشی یا پست تایپ به همراه ایجاد دسته بندی سفارشی در وردپرس را فرا گرفتید.

1,870 بازدید بدون نظر
خیلی خوشم اومد.
به نظر من !!!

کد امنیتی: *

با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی روناک وب از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!