آموزش افزودن فهرست دلخواه به پوسته در طراحی قالب وردپرس

هر سایتی برای طبقه بندی محتوا و مطالب خود نیاز به دسته بندی موضوعی مرتب و سازماندهی شده ای دارد به نحویکه زیر دسته ها با دسته ی مادر هماهنگ باشند تا کاربران و موتورهای جستجو ! براحتی بتوانند به مطالب طبقه بندی شده که دارای موضوعی یکسان هستند دسترسی داشته باشند برخی از سایتها به دلیل گسترده بودن حوزه فعالیت شان دارای دسته بندی موضوعی مختلفی هستند که این امر باعث ایجاد لینکهای خروجی زیاد و گاهی باعث بروز مشکل در طراحی پوسته مناسب سایت می شود خوشبختانه وردپرس به فکر این مشکل بوده و با قرار دادن قابلیت ایجاد فهرست دلخواه امکان سفارشی سازی لینک یا پیوند موضوع را ایجاد کرده است حتی می توان لینکهای دیگر مانند آدرس صفحات، آدرس سایت دیگر ، امکان تغییر متن لینکها، نحوه باز شدن لینک در صفحه و … را نیز به فهرست دلخواه وردپرس اضافه کرد در این مطلب از روناک وب آموزش افزودن فهرست دلخواه به پوسته در طراحی قالب وردپرس را فرا خواهید گرفت تا بتوانید فهرست های حرفه ای ایجاد کنید پس تا پایان همراه ما باشید.

آموزش افزودن فهرست دلخواه به پوسته در طراحی قالب وردپرس

آموزش افزودن فهرست دلخواه به پوسته وردپرس

برای ایجاد پشتیبانی قالب وردپرس از فهرست دلخواه ابتدا کدهای زیر را در فایل فانکشن functions.php پوسته کپی کنید، توجه داشته باشید قبل از هرگونه ویرایش این فایل باید نسخه پشتیبان از آن تهیه کرد تا در صورت بروز مشکل جایگزین شود.

<?php
function register_my_menus() {
register_nav_menus(
array(
'top-menu1' => __( 'Top List' ),
'footer-menu1' => __( 'footer List' ),
'single-menu1' => __( 'single page List' )
));
}
?>

در کد بالا الاوه بر ایجاد پشتیبانی وردپرس و قالب از منو و فهرست دلخواه سه موقعیت برای نمایش فهرست با نام های Top List ، footer list ، single page list ایجاد کرده ایم که می توانید از نامهای فارسی نیز استفاده کنید. دقت کنید هر فهرست باید شناسه متفاوتی داشته باشد در مثال بالا top-menu1 ، footer-menu1 و single-menu1 شناسه های فهرست هستند.
پس از افزودن کد با مراجعه به بخش نمایش و سپس فهرست ها می توانید لیست دلخواه تان را ایجاد کنید برای این منظور ابتدا بر روی عبارت “فهرست تازه ای بسازید” کلیک نمایید سپس می توانید با انتخاب پیوندهای مورد نظرتان از بخش برگه ها، پیوند دلخواه و دسته ها با کلیک بر روی افزودن به فهرست لینک مورد نظر را وارد بخش ساختار فهرست نمایید سپس لیست فهرست دلخواه وردپرس را با جابه جایی لینکها تکمیل نمایید در این مرحله می توانید با کشیدن و رها کردن لینک در زیر هر کدام از لینکها زیرمنو ایجاد کنید در تصویر بالا وردپرس به عنوان زیر منو شناخته شده که عبارت زیرمجموعه نیز روبروی آن نمایش داده شده است به همین ترتیب می توانید بسته به نیازتان زیر منو ایجاد کنید. در نهایت از طریق بخش تنظیمات فهرست می توانید فهرست ایجاد شده را با انتخاب محل تعریف شده در قالب وردپرس نمایش دهید. (تصویر بالا تنها فهرستی با نام فهرست بالا ایجاد شده است)

برای تعیین موقعیت و فراخوانی فهرست دلخواه وردپرس از کدهای زیر در محل مورد نظر استفاده کنید.

<nav>
<?php wp_nav_menu(
array( 'theme_location' => 'top-menu1',
'menu_id' => 'menu',
'container' =>''
)); ?>
</nav>

این کدها مربوط به فراخوانی فهرست دلخواه با شناسه top-menu1 می باشد برای هر یک از فهرستهای ایجاد شده باید id شناسه را تغییر داده و در محل مورد نظر از قالب وردپرس قرار دهید. تابع wp_nav_menu دارای ویژگی های زیادی می باشد که می توانید با مراجعه به صفحه توضیحات آن در سایت وردپرس به ادرس wp_nav_menu از آنها استفاده نمایید. در اینجا آموزش افزودن فهرست دلخواه به پوسته وردپرس به پایان رسید.

1,484 بازدید بدون نظر
خیلی خوشم اومد.
به نظر من !!!

کد امنیتی: *

با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی روناک وب از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!